Filtrowanie  -   Skorzystaj z filtrów aby wyszukać odpowiedni produkt

Filtrowanie produktów

Rozłączniki listwowe

(Znaleziono produktów: 0)

Rozłączniki listwowe

Aktywne filtry

Nie znaleziono produktów

Rozłączniki listwowe są niskonapięciowymi urządzeniami łączeniowymi, które wpływają na ułatwienie rozdziału i zabezpieczenie urządzeń elektroenergetycznych. Produkt ten umożliwia ręczne włączanie oraz wyłączanie obwodu elektrycznego pod obciążeniem z zachowaniem bezpieczeństwa osoby przełączającej. 

Wyróżniamy rozłączniki z wkładkami bezpiecznikowymi umieszczonymi w układzie poziomym oraz pionowym.  


Rozłączniki bezpiecznikowe listwowe występują w wielu różnych konfiguracjach. Różnią się zarówno rozmiarem jak i zakresem działania urządzenia. Wartość prądu znamionowego jest podstawowym parametrem, pozwalającym na określenie specyfiki działania produktu. Wartość ta wyrażana jest w amperach. 

Rozłącznik listwowy - zasada działania

Głównym zadaniem rozłącznika bezpiecznikowego listwowego jest ochrona urządzeń niskiego napięcia przed przeciążeniami oraz zwarciami. Ochrona ta możliwa jest dzięki wkładkom topikowym. Topik jest przewodnikiem elektrycznym. W trakcie przepływu prądu topik nagrzewa się, a w przypadku zbyt dużego natężenia prądu - topi, w efekcie czego następuje odłączenie od energii elektrycznej. Dzięki możliwości wymiany wkładki, urządzenie może dalej zostać wykorzystywane do zabezpieczenia instalacji. 


Rozłączniki bezpiecznikowe listwowe wykorzystywane są często w rozdzielnicach głównych i sieciach rozdzielczych. Jest to produkt, który podnosi poziom bezpieczeństwa i zmniejsza ryzyko wystąpienia awarii. Rozłącznik znajdzie zastosowanie między innymi w wielorodzinnych zabudowaniach, a także instalacjach elektroenergetycznych dla różnych przedsiębiorstw. 


Rozłączniki wykorzystywane są do zabezpieczania przed skutkami przeciążeń i zwarć. Możesz wybrać produkt o odpowiednio dobranych parametrach, np. rozłącznik listwowy 160A czy rozłącznik listwowy 400A.