Blog Elektrogielda.com - Łącznik krzywkowy: nieoceniony pomocnik w każdej instalacji. Zasada działania i zastosowanie!
W ostatnim czasie oferta firmy Lapp Kabel została rozszerzona o produkty dedykowane do pojazdów szynowych.
Najnowsze wyłączniki różnicowoprądowe ilD typu B-SI oraz B-EV firmy Schneider Electric zapewniają ochronę użytkowników instalacji elektrycznej oraz zwiększają bezpieczeństwo jej działania. Te aparaty są kompatybilne z innymi urządzeniami produkowanymi przez Schneider, m.in. z aparaturą modułową Acti9, dzięki czemu można je zintegrować wspólnym systemem monitorowania.
Innowacyjne rozwiązania aparatury pulpitowej z serii Harmony
Moduły Preventa XPS Universal monitorują oraz diagnozują funkcje bezpieczeństwa oraz dają więcej informacji diagnostycznych i monitoring bez potrzeby dodatkowego okablowania.
Wyłączniki silnikowe typu MMS Służą one do załączania i zabezpieczania silników elektrycznych przed zwarciami, przeciążeniami, asymetrią faz spełniają one tym samym ważną funkcję w obwodach sterowania automatyki i układach elektrycznych.
Rozwój technologii sterowania układami napędowymi, oświetlenia LED, zasilacze elektroniczne oraz układy UPS, spowodowały zmianę charakteru obciążenia mocą bierną. Na podstawie przeprowadzanych pomiarów dla różnych rodzajów odbiorów, można wysunąć wniosek o zmianie charakteru obciążenia z indukcyjnego na pojemnościowy.
Przemiennik częstotliwości nowej serii: iS7, to najnowsze rozwiązanie, które w porównaniu do poprzednich serii jest dużo bardziej wszechstronny co do właściwości sterowania silnikami oraz posiada skomplikowane algorytmy, które zapewniają wysokie parametry pracy i precyzję pracy maszyn.
Sterowniki z serii X GB przeznaczone są do małych i średnich aplikacji. Rozbudowano w nich funkcje komunikacyjne, przy czym postawiono na prostą obsługę i kontrolę przez użytkownika. Seria XGB podzielona jest na dwa typy modułów centralnych: XBC i XBM. W zależności od aplikacji i preferencji użytkownika dobierany jest odpowiedni moduł centralny i wybrane moduły rozszerzeń.