Zasilacz impulsowy S8VK-G06012 zasilanie 85..264VAC lub 90..350VDC, wyjście 12VDC moc 60W 4.5A, montaż DIN
Zasilacz impulsowy S8VK-G06012 zasilanie 85..264VAC lub 90..350VDC, wyjście 12VDC moc 60W 4.5A,...
- Rabat
Termostaty umożliwiają regulowanie lub programowanie temperatury panującej w pomieszczeniu. Wykorzystanie termostatów pozwala nie tylko na poprawę ogólnego komfortu, ale również na zmniejszenie zużycia energii, co w efekcie pozytywnie wpływa na budżet i umożliwia zaoszczędzenie pieniędzy. Szacuje się, że dzięki regulacji temperatury zużywa się średnio o 25% mniej energii.
Termostaty są urządzeniami umożliwiającymi sterowanie nie tylko klasycznymi instalacjami CO, ale również wodnym ogrzewaniem podłogowym czy matami elektrycznymi.
Najnowsze modele termostatów mogą być programowalne, a także zdalnie sterowane przy pomocy odbiorników łączności bezprzewodowej WiFi.
Wśród termostatów możemy wyróżnić:
termostaty elektroniczne
termostaty elektromechaniczne
Termostaty elektroniczne wykazują większą dokładność (w zakresie 0,05°C - 0,2°C) w porównaniu do urządzeń mechanicznych. Są droższe od wersji mechanicznych, natomiast pozwalają na zaoszczędzenie większej ilości energii, co w dłuższej perspektywie sprawia, że wyższa cena zakupu urządzenia szybko się zwraca.
Termostaty elektromechaniczne charakteryzują się mniejszą dokładnością niż wersje elektroniczne. Wśród termostatów elektromechanicznych wyróżniamy:
Termostaty cieczowe - ich zasada działania polega na rozszerzaniu się cieczy zawartej w kapsułce termostatu. Dokładność tego rodzaju urządzenia szacuje się na około 1,5°C.
Termostaty parowe - wykazują podobną zasadę działania co termostaty cieczowe, ale zamiast cieczy - kapsułka wypełniona jest azotem. Dokładność tego typu termostatu to do 0,5°C.
Termostaty składające się z 2 metalowych płytek. Płytki te rozszerzają się różnie w zależności od temperatury. Dokładność wynosi 2-4°C.
Termostat uniwersalny wykorzystywany jest do sterowania temperaturą wody w obrębie systemu centralnego ogrzewania. Jego rolą jest kontrola pomp obiegowych, ciepłej wody użytkowej, kotłów, bojlerów, podgrzewaczy, zaworów itd.
W celu dostosowania temperatury w pomieszczeniu przy ogrzewaniu centralnym wykorzystuje się 3 rodzaje termostatów:
termostaty grzejnikowe,
termostat z czujnikiem zewnętrznym,
termostaty pokojowe ręczne oraz programowalne.
Termostaty do bojlera - czy są konieczne?
Zdecydowana większość nowoczesnych modeli bojlerów ma wbudowany termostat. Zazwyczaj na urządzeniach tych zainstalowany jest regulator temperatury. W momencie osiągnięcia zadanej temperatury grzałka przestaje wytwarzać ciepło. Do momentu, aż woda nie ostudzi się lub nie zostanie pobrana woda gorąca, która zastąpiona zostanie wodą zimną, bojler nie będzie grzał.
Zdarza się jednak, że termostat do bojlera trzeba kupić osobno. Jeśli nie posiadasz doświadczenia w pracach tego typu, to podłączenie termostatu należy zlecić profesjonaliście.
Termostaty do bojlerów ulegają czasami awarii. Konieczne jest wtedy wymienienie ich na nowe. Można zdecydować się zarówno na najbardziej podstawowe, proste modele, jak również skomplikowane elementy z wyświetlaczem i termoregulatorem.
Termostat do bojlera elektrycznego jest świetnym rozwiązaniem, które pozwala na zaoszczędzenie energii.
Termostat kapilarny jest mechanicznym elementem sterującym, które pozwala na utrzymanie temperatury na stałym poziomie, a także na monitorowanie jej, aby uchronić komponenty przed przegrzaniem. Ten rodzaj termostatu wykorzystywany jest między innymi w wentylatorach nagrzewających, pompach ciepła, w saunach.
Termostaty z kapilarą możemy znaleźć w dwóch typach:
tablicowym
oraz naściennym.
Termostat RT2 wykorzystywany jest do mierzenia oraz regulowania i stabilizowania temperatury w miejscach, gdzie konieczne jest ustawienie jej stałego poziomu.
Termoregulator RT2 może być stosowany wszechstronnie. Znajdzie zastosowanie między innymi przy utrzymaniu temperatury w akwariach czy przy stabilizowaniu pracy mat i kabli w terrariach.
Termostat przylgowy jest niezbędnym elementem wyposażenia między innymi ogrzewania podłogowego. Umożliwia regulację temperatury grzania. Zasada działania termostatu przylgowego polega na mierzeniu temperatury przy pomocy czujnika przylgowego.
Termostaty są bardzo szeroką grupa produktów, wśród której możemy wyróżnić wiele różnych rodzajów. Termostat 230V, termostat 24V, termostat 12V, termostat różnicowy, termostat do wody - to tylko kilka z wielu przeróżnych typów tego urządzenia. Serdecznie zapraszamy na stronę naszego sklepu, gdzie mamy nadzieję - znajdziesz produkt idealny dla siebie.