Zasilacz impulsowy S8VK-G06012 zasilanie 85..264VAC lub 90..350VDC, wyjście 12VDC moc 60W 4.5A, montaż DIN
Zasilacz impulsowy S8VK-G06012 zasilanie 85..264VAC lub 90..350VDC, wyjście 12VDC moc 60W 4.5A,...
- Rabat
Liczniki impulsów znajdują coraz większe zastosowanie w procesach produkcyjnych. Wykorzystywane są do zliczania sygnałów napięciowych AC/DC, które generowane są przez dodatkowe urządzenia. Określają liczbę wykonanych cykli pracy w danym układzie automatyki. Liczniki impulsów stosowane są między innymi do kontroli liczby obrotów urządzeń rotujących, liczby uderzeń prasy, liczby elementów, które schodzą z taśmy produkcyjnej itd.
Liczniki impulsów charakteryzują się szerokim zastosowaniem, wykorzystywane są między innymi do:
zliczania i zapamiętywania ilości impulsów,
przedstawiania określonych zjawisk oraz parametrów - np. liczby uderzeń, liczby obrotów itd.,
inicjowania istotnych działań produkcyjnych - np. cięcia, mieszania, pakowania.
Wykorzystanie pomiarów impulsów prowadzi do zautomatyzowania procesów produkcyjnych, co wpływa na przyspieszenie realizacji zleceń oraz poprawia ich jakość. Dobrej jakości liczniki impulsów są odpowiednio przystosowane do pracy w ciężkich warunkach - przy bardzo niskiej lub bardzo wysokiej temperaturze - co jest istotne w wielu gałęziach przemysłu - między innymi w przemyśle medycznym, farmaceutycznym i spożywczym, gdzie konieczne jest utrzymanie podczas procesu produkcyjnego bardzo restrykcyjnych warunków.
Do najbardziej popularnych rodzajów liczników należą:
liczniki elektromechaniczne,
liczniki pneumatyczne,
liczniki elektroniczne.
Ze względu na specyfikację pracy możemy wyróżnić:
licznik impulsów z czujnikiem,
licznik impulsów z przekaźnikiem,
licznik impulsów programowalny.
Liczniki impulsów z czujnikiem sprawdzą się świetnie w procesach produkcyjnych, wymagających liczenia elementów, które zostały wykonane na danym urządzeniu.
Liczniki impulsowe z przekaźnikiem pozwalają natomiast na sterowanie procesami zakładającymi włączenie/wyłączenie urządzenia po wykonaniu określonej liczby obrotów/cięć/uderzeń itd.
Programowalny licznik impulsów jest niezastąpiony w sytuacji, kiedy na linii produkcyjnej wymagane są np. okresy postoju, a także w procesach, które zakładają planowanie czasookresów pracy.
Liczniki w formie tablicowej mogą być sterowane poprzez zamknięcie styku, w sposób beznapięciowy. Impulsy te dostarczają informacji o określonych zjawiskach - np. liczba uderzeń, obrotów, suwów, włączeń itd.
Liczniki impulsów umożliwiają nie tylko automatyzację procesu produkcyjnego, ale również prac konserwacyjnych. Poprzez zminimalizowanie awaryjności maszyny, chronią one linie produkcyjne przed różnego rodzaju postojami.
Wybranie odpowiedniego licznika impulsów należy poprzedzić konsultacją z fachowcem. Urządzenie należy dobrać do charakteru planowanych czynności.
Aby ułatwić wyszukanie licznika impulsów o preferowanych parametrach stworzone zostały na stronie sklepu filtry, które pozwalają na łatwą segregację danych ze względu na rodzaj wejścia, poziom napięcia znamionowego, poziom znamionowego napięcia sterowania Us dla DC, wymiar czoła oraz typ wyjścia.