Filtrowanie  -   Skorzystaj z filtrów aby wyszukać odpowiedni produkt

Filtrowanie produktów

Autotransformatory

(Znaleziono produktów: 0)

Autotransformatory regulacyjne

Aktywne filtry

Nie znaleziono produktów

Autotransformator to urządzenie, które wykorzystywane jest do zmiany poziomu napięcia. Nie posiada separacji galwanicznej strony wtórnej od pierwotnej. We współczesnej elektroenergetyce powszechnie stosowany jest jako zamiennik tradycyjnego transformatora. 


Autotransformator regulacyjny jest transformatorem, w którym uzwojenia pierwotne oraz wtórne są połączone oraz nie zawierają galwanicznego rozdzielenia obwodów. W porównaniu do tradycyjnych transformatorów separacyjnych umożliwia to mniejszą konstrukcję. Autotransformatory stosowane są często w układach rozruchowych czy przy połączeniu sieci o różnych napięciach. 

Autotransformator - gdzie znajdzie zastosowanie?


Autotransformator regulowany jest konieczny wszędzie tam, gdzie potrzebna jest płynna regulacja napięcia sieci zachowując sinusoidalny przebieg oraz częstotliwość sieci.


Niedużych rozmiarów autotransformatory regulacyjne mogą zostać wykorzystane przykładowo do montażu tablicowego. Pozwalają one na precyzyjną transformację napięcia. Sprawdzają się także w systemach elektroenergetycznych, gdzie może dojść do połączenia sieci, które cechują się różnymi poziomami napięć. 


Autotransformator 3 fazowy zbudowany jest z trzech urządzeń jednofazowych, gdzie wszystkie szczotki przymocowane są do danego, tego samego elementu obracającego. Przestawienie pokrętła umożliwia jednoczesną regulację napięcia wszystkich faz. 


Znajdź autotransformator trójfazowy lub jednofazowy o odpowiadających Ci parametrach. Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu.